Neler Yapılır?

SEDİR (KLEOPATRA) ADASI GEZİSİ

Hergün Sedir Adasına düzenli günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Akyaka’da bir gününüzü ayırarak hem Gökova körfezini tekne ile gezebilir hem de Sedir Adası’nın eşsiz deniz ve kumundan faydalanabilirsiniz. Rivayete göre bu eşsiz kum Kızıldeniz’den özel olarak getirilmiştir.

AZMAK AKVARYUM TURU

Şüphesiz Akyaka’yı en özel kılan unsurlardan biri Azmak Çayı’dır. Tatil Apart’ ın da kıyısının bulunduğu bu soğuk su akıntısı. Dağ eteğinden çıkarak Gökova Körfezi’ne akmaktadır. Azmak Akvaryum turları ile bu çayı boydan boya gezebilir ve berrak suyu sayesinde içindeki bitki örtüsünü ve balıkları inceleyebilirsiniz. Yaz aylarında her gün istediğiniz saatte bu turlardan faydalanabilirsiniz.

ÇINAR KOYU

Akyaka’da mavi bayraklı bir plaj vardır. Şehir merkezine yakın bu plaja alternatif olarak araba ile gidilebilecek 3-4 km uzaklıkta Çınar Koyu bulunmaktadır. Çınar koyu Gökova Körfezinde bulunan onlarca koydan sadece bir tanesidir.Güzelliği ile gerek yerli gerekse yabancı turistler tarafından sıklıkça tercih edilmektedir.

SAKARTEPE’DEN KUŞ BAKIŞI GÖKOVA KÖRFEZİ

Akyaka Sakar Tepesinin eteğinde bulunmaktadır. Bir yanınızda çam ormanları bir yanınızda deniz ve Azmak çayı diğer tarafınızda ise Sakar Tepesi manzarası bulunmaktadır. Muğla yolu üzerinde Sakar Tepesi ne çıkmaya olanak veren bir kavşak bulunmaktadır. Dileyen kişiler bu eşsiz Gökova Körfezi manzarasını görmek için Sakartepe ye çıkabilirler.

Whatsapp'da aç
Hemen İletişime Geç